Marek 'mRqS' Szulen

 

Nazywam się Marek Szulen (częsciej po prostu 'mRqS'). Mieszkam w Kwidzynie. Jest to 40-to tysięczne miasto w woj. pomorskim pomiędzy Grudziadzem a Malborkiem.

W tym wcieleniu na Ziemi pojawiłem się w 1975r. Odkad pamiętam, zawsze chodziłem z głowa uniesiona ku niebu Zawsze chciałem latac. Póki co latam jako pilot modeli i czasami jako pasażer "prawdziwych" samolotów.

Swoja "oficjalna" kariere modelarska zaczałem w 1984r. w modelarni im. J. Gagarina przy MOK w Kwidzynie pod okiem wspaniałego instruktora i wychowawcy (a jednoczesnie znakomitego zawodnika i członka kadry narodowej) Pana Macieja Czajki. Większosć czasu wtedy poswięcalismy na budowę rakiet i rakietoplanow. Jeżeli ktos chciał robic szybowce czy samoloty silnikowe, nie było najmniejszego problemu. Pan Maciej zawsze chętnie pomagał.

Po kilku latach przerwałem moją przygodę z modelarstwem (z przyczyn nie zawsze zależnych ode mnie). W międzyczasie pojawiła się kolejna (nie licząc moich innych stałych w tym czasie jak Sci-Fi, astronomia, informatyka i parę innych) pasja: muzyka (klasyczna elektronika) a konkretnie jej tworzenie (bo słuchałem jej od zawsze dzięki mojemu starszemu bratu).Jean Michel Jarre zawsze był dla mnie niedoscignionym wzorem. Nawet udało mi się kilka lat temu spotkać go osobiscie. Muzyka zawładnęła mną na ładnych parę lat (łatwiej mi było znalezć na nia czas pomiędzy szkołą, domem a pózniej pracą). Próbki mojej twórczosci znajdziecie na mojej stronie domowej. Doszło nawet do wydania moich płyt (m.in. za granica). Całkiem niedawno dzięki Jejusiowi znowu wróciłem do modelarstwa (nie rezygnując z muzykowania), tym razem już RC (skąd ja mam na to wszystko czas?). Zacząłem od depronów (dzięki Kaper za rady!) , pózniej pojawiły się "poważniejsze" maszyny elektro a niedługo zacznę się także bawić spalinówkami (stałem się posiadaczem pięknego akrobata Bellanca Decathlon i tu.).
moja strona www