Top-Flite F4U-4 Corsair

 

Produkt amerykańskiej firmy Top Flite

Półmakieta myśliwca z czasów II w.ś. Vought F4U-4 Corsair .

Model otrzymałem od Sonixa (dzięki Przemek!)


Dane firmowe:
Rozpiętość 1575 mm
Długość 1230 mm
Pow. skrzydeł 42.5dm2
Silnik Magnum XLR .91FS (4 takt)
Obciążenie pow. nośnej 70-94g/dm2
Waga 3.1-4.3kg
Profil - dwuwypukły symetryczny

14.08.2005 Model otrzymałem od Sonixa na zlocie modelarzy w Pile. Przeleżał u Przemka sporo czasu na strychu zanim trafił do mnie. U mnie poleży najwyżej do jesieni :) Jeszcze tylko muszę skompletować potrzebne akcesoria i .. do pracy.
11.09.2005 Korzystając z nielotnej pogody postanowiłem conieco napocząć ;) Wybór padł na kokpit. Jest to oryginalny dodatek firmy Top-Flite, który w przeciwieństwie do kokpitu Decathlona wart jest dużo bardziej swojej ceny (14.99$)
5.10.2005 Postanowiłem w końcu zacząć budowę. Instrukcja zaleca zaczęcie od stateczników i tak też postąpiłem, tym bardziej, że Przemek już je częściowo zbudował.Była to bardzo prosta i lekka praca. Stateczniki sprawiają wrażenie bardzo solidnych, niemniej jednak wmocnię trochę ster kierunku, na który może działać spora siła w przypadku kapotażu, co się często zdarza modelom myśliwców z czasów II w.św. Po statecznikach postanowiłem przeskoczyć budowę skrzydeł (przełożyłem to na później, tym bardziej, że nie mam jeszcze podwozia) i przejść do kadłuba.
6.10.2005 Jak na razie kadłub idzie gładko. Ciekawie pomyślana jest jego budowa. Najpierw buduje się górną połowę, leżącą płasko na desce, a następnie po zamocowaniu stateczników i ustawieniu kąta zaklinowania, dobudowuje się spód.
25.10.2005 - 4.11.2005 Długa przerwa w aktualizacji ale nie w pracach. Kadłub oklejony i gotowy do laminowania. Skrzydła gotowe do oklejania i montażu podwozia chowanego (wciąż go nie mam jeszcze). Jak dobrze pójdzie to jeszcze w tym miesiącu będę mógł zacząć laminowanie modelu. Trochę niefortunnie przemyślano montaż kokpitu. Aby było to możliwe, musiałem już teraz to zrobić co będzie małym utrudnieniem przy laminowaniu i malowaniu.