3D Sukhoi firmy E*Star Models z Korei

 

Jest to mały modelik elektryczny do akrobacji 3D."Produkuje" go w domowych warunkach jeden z uczestników grupy www.rcgroups.com o pseudonimie SnapRoll. Zestawik to rewelacyjnie wykonany tartaczek. Elementy z balsy wycinane są laserowo. Do kompletu dodano plan, kalkomanię oraz masę węglowych i metalowych elementów montażowych. Brakuje tylko napędu i RC.

Rozpiętość: 798mm

Długość: 869mm

Powierzchnia nośna: 23.4dm2

Masa: 280g - 310g

Mój napęd: GWS 350c CS (od Messerschmitta), śmigło 11x4.7 i pakiet Li-Po 1100mAh 2s2p

 

Paczka z modelem dotarła do mnie z Korei w 5 dni! Niestety, karton był moooocno pognieciony. Bałem się zajrzeć do środka. Na szczęście okazało się, że zawartość dotarła nienaruszona. Na razie tylko tyle fotek. Póki co, muszę naprawić Promyka przed zlotem :)
20.06.2004 Nie wytrzymałem i zaczałem budowę :) Ależ to się łatwo składa. Jak klocki "pewnej firmy" ;) Wszystko idealnie do siebie pasuje. Jak na razie mam skończone prawie całe skrzydła. Pozostało połączyć ich połówki i mogę zaczynać kadłub.
27.06.2004 Kolejny dzień budowy Suhoja. Prace idą dość szybko naprzód.
9.07.2004 Długa przerwa w budowie. Wyjazd na piknik na Żarze oraz naprawa (w końcu) Extry odciągnęły mnie trochę od Suhoja. Dzisiaj jednak doprowadziłem prace nad nim do końca. Czeka już tylko na oblot.
10.07.2004 Czas na oblot modelu. Wybrałem się na lotnisko wieczorem gdy wiatry się uspokoiły. Włączyłem zasilanie i model gładko wystartował z dachu samochodu. Pierwszy start uwieczniłem na filmie. Bardzo fajnie reaguje na stery. Nawet udawało mi się chwilami zawiesić go na śmigle ale okazuje się, że jeszcze muszę baaaaaardzo długo potrenować. W każdym razie ten model mi to ułatwi. W każdym razie można sobie trochę powariować. :)
Film z oblotu